Hirdetés
. Hirdetés

Kiemelt segítséget kap a három legkörnyezetszennyezőbb vármegye a zöld átálláshoz

|

A pénzt többek között munkaerő-átképzésre, technológiaváltásra, kutatás-fejlesztésre és megújuló energetikai infrastruktúrájának fejlesztésére fordítják.

Hirdetés

A Környezeti és energiahatékonysági operatív program plusz (Kehop plusz) forrásaiból mintegy 110 milliárd forint jut a három leginkább környezetszennyező gazdaságú vármegye zöld átállásának kiemelt támogatására - jelentette be a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium közlekedési, környezeti és energiahatékonysági fejlesztési programok végrehajtásáért felelős helyettes államtitkára.

Nagy Balázs az Igazságos átmenet alap forrásainak szétosztásában a Kehop plusz monitoring bizottságának munkáját segítő albizottságok alakuló ülését követően ismertette: a keretből Baranya, Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves vármegye klímasemleges gazdaságra átállását támogatják a 2021-2027-es uniós fejlesztési időszakban.

A rendelkezésre álló összeg a Kehop plusz program 1552 milliárd forintos pénzügyi keretének 7 százalékát teszi ki - tette hozzá. Jelezte: a pénzt a három vármegye munkaerő-átképzésre, technológiaváltásra, kutatás-fejlesztésre, megújuló energetikai infrastruktúrájának fejlesztésére, környezetkímélő háztartási energiatermelés támogatására, továbbá a bányavíztelenítés hatásainak kezelésére és a rekultivált bányaterületek újrahasznosítására fordítja.

Hirdetés

Közölte: a pénzügyi segítséget vissza nem térítendő támogatásként kapják majd a pályázók. A források közül várhatóan még az év első felében elérhetővé válnak a mikro- kis- és közepes vállalkozások üvegházhatású gázkibocsátásának csökkentését célzó, zöld iparágakhoz kapcsolódó fejlesztések megvalósítását és az innovatív energiatermelést finanszírozó források.

Az év második felében lakóépületek energetikai korszerűsítésére, lakossági energiafelhasználás csökkentésére, környezetkímélő háztartási energiatermelésre is terveznek pályázatokat.

Szokolai Zsolt, az Európai Bizottság Regionális és várospolitikai főigazgatóság egységvezető-helyettese hangsúlyozta: az igazságos átmenet feltétele, hogy az az érintettek lehető legnagyobb mértékű bevonásával történjen. Ezt a cél szolgálja a kedden Egerben, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemen megalakult három albizottság is, amelyek irányítói és tagjai segítenek abban, hogy a pályázati kiírások a helyi érdekeket és szükségleteket szolgálják.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.