2024. május 1. szerda Fülöp, Jakab
Yellow Water Polo Ball falling into the water with splashing effect against blurred sportsman background, natural lighting, copy space
Nyitókép: Elena Popova / Getty Images

Az OSC nyerte a Vasas elleni rangadót

A vendég OSC váratlanul biztosan, 11-9-re verte a Vasast a szombati játéknapon a férfi vízilabda ob I felsőházában, a Komjádi Uszodában. Győzött a BVSC és az FTC is.

A bajnoki középszakasz szombati játéknapjának rangadóján a tabellán harmadik házigazdák két negyeden át jól tartották magukat, utána azonban a negyedik pozíciót elfoglaló OSC elhúzott, főképpen hatékonyabb mezőnyjátékának köszönhetően, mert míg a Vasas csak kétszer, a vendégegyüttes hét alkalommal is akciógóllal vette be ellenfele kapuját. A meccs legeredményesebb játékosaként Lars ten Broek, az OSC holland légiósa négy találatot jegyzett.

A Kőér utcai meccsből alig tíz perc telt el, amikor a címvédő és listavezető Ferencváros már 7-0-ra vezetett. Félidőben 11-3 volt az állás, a harmadik negyed felénél pedig "rászámoltak" a Honvédre, merthogy meglett a "tíz közte" (4-14). A zárószakaszban sem lelt sok öröme a házigazdának, a különbség tovább nőtt, a vége 23-9-es, roppant súlyos vereség lett.

Ugyancsak a nyolccsapatos felsőház tagjaként küzdött meg egymással a hazai medencében vízbe szálló Szeged a Kaposvárral, s győzött egy góllal, míg a hat együttest felvonultató alsóházban a Miskolc a zárónegyedet nyerve bizonyult jobbnak két góllal vendégénél, a Pécsnél.

Eredmény:

E.ON férfi ob I, középszakasz:

felsőház, 6. forduló:

A-Híd VasasPlaket - Genesys-OSC Újbuda 9-11 (1-1, 3-4, 2-4, 3-2)

Szegedi VE–Kaposvári VK 11-10 (3-2, 3-2, 3-4, 2-2)

BVSC-Zugló–Szolnoki Dózsa Praktiker 11-7 (4-1, 2-2, 2-1, 3-3)

EPS-Honvéd–FTC-Telekom Waterpolo 9-23 (0-5, 3-6, 2-5, 4-7)

alsóház, 5. forduló:

PannErgy-Miskolci VLC - PVSK-Mecsek Füszért 12-10 (5-4, 3-5, 2-1, 2-0):

UVSE - Metalcom-Szentes 11-11 (3-2, 2-3, 4-4, 2-2)

DIGI-Eger - KSI 18-10 (2-1, 7-3, 5-5, 4-1)

Kiderült, hogy állnak idén a magyarok a lakásfelújításhoz

Kedvezőbbé vált a felújítás, építés lehetőségének a megítélése a lakosság körében, de nem terveznek sokkal többen felújítást 2024-ben - állapította meg friss reprezentatív online kérdőíves felmérése alapján az Impetus Research. Tízből három magyar tervez valamilyen felújítást vagy bővítést otthonában, többségük 500 ezer forint alatti értékben, míg az új építkezésben gondolkodók aránya mindössze 4 százalék.