2024. május 1. szerda Fülöp, Jakab
Young female competitive swimmers racing in outdoor pool overhead view
Nyitókép: Thomas Barwick/Getty Images

Legyőzték Milák Kristófot, Jackl Vivien olimpiai szinttel nyert 400 vegyesen

A mindössze 15 éves Jackl Vivien meglepetésre olimpiai szintet érő idővel nyert 400 méter vegyesen a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság döntőjében.

Szabó Szebasztiánnak sikerült elsőként legyőznie Milák Kristófot a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság csütörtöki versenynapján. A győriek sprintere 50 méter pillangón előzte meg az egyéves kihagyás után újra versenyző olimpiai bajnokot, így sorozatban a hatodik évben nyerte meg a számot. Milák bő fél órával korábban 200 méter gyorson viszont első volt, így már négy aranynál jár a viadalon.

Szabóhoz hasonlóan Békési Eszter is egymást követő hatodik diadalának örülhetett, a BVSC versenyzője 200 méter mellen lett újra aranyérmes.

Zombori Gábor azt követően, hogy kedden 200 méter vegyesen teljesítette az olimpiai szintet, 400 méteren is ezzel a céllal ugrott medencébe, de mindössze két tizeddel elmaradt a kvótát érő 4:12.50 perces időtől. Ugyanakkor egyéni csúcsából (4:14.14) majd másfél másodpercet faragott.

3. Balaton ÚK Veszprém 3:27.85

A tatabányaiak fiatal versenyzője Jackl Vivien egyéni csúcsát (4:40.66 perc) majd hat másodperccel megjavítva 4:34.96 perces idővel csapott célba, így könnyedén teljesítette a párizsi kritériumot (4:38.53 p).

Jackl ebben a számban az első magyar úszó, aki biztosította helyét a párizsi olimpián, a másodikként végző Kapás Boglárka nem sokkal maradt le ettől (4:38.92), a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka az ötödik lett a fináléban (4:47.62).

Jackl a futamot követően elmondta, azzal a céllal ugrott medencébe, hogy mindent kiadjon magából és megússza az olimpiai szintet, viszont arra egyáltalán nem gondolt, hogy ezt ilyen magabiztosan teszi majd meg. Hozzátette, a verseny után Kapás és Hosszú is gratulált neki, akik már a vetélytársat is látják benne. Jack megjegyezte, egyelőre nem gondol az olimpiára, serdülő korú még, akinek idén az ifjúsági Európa-bajnokság lett volna a főversenye.